Стелі в дерев'яному будинку. Видимі і невидимі балки

There are no translations available.

Балки та стелі в деревяному будинкуУ деревяних будинках і лазнях з бруса (в кам'яних теж) конструкція стелі складається з таких елементів: балка несуча або брус, підшивальні дошки фальшстелі, декоративна обшивка з вагонки або сайдінга, утеплювач (теплоізолятор) і пароізоляція для запобігання зволоження утеплювача. На відміну від житлових будинків для підшивки стелі в лазні вибирають деревину з низьким вмістом смоли. Це пов'язано з більш високою температурою експлуатації лазень. Таку дерев'яну стелю краще робити в лазні з листяних порід, які не випускають смолу (живицю). Всі ці елементи стелі повинні триматися на балках перекриття, або на балках стелі. Якщо передбачається другий поверх або експлуатація горища, то має бути посилена конструкція балок. Вони повинні витримати вагу власне стелі і навантаження верхнього поверху.

Балки повинні бути достатньо міцними, щоб витримати вагу стелі. Їх виготовляють з обрізного струганого матеріалу. Товщина балок і їх перетин вибираються згідно розрахунків. Одним з емпіричних правил підбору несучих балок є формула, за якою висота балки в 1,4-1,5 разів більше ширини. На жаль, не всі забудовники знають, що краще 2 балки 70мм * 140мм, ніж одна балка 140мм * 140мм. Як, правило, товщина балок стель і перекриттів вибирається не менше п'яти сантиметрів. Дошка тонше цього розміру - є непрактичною з точки зору кріплення до неї інших конструктивних елементів.

Підшивати стелі можна декількома способами:

1. Стругані дошки укладаються поверх балок і служать основою для укладання утеплювача поерх дошки. Така конструкція передбачає відкриті видимі балки, дозволяє ходити зверху ногами і не провалюватися (при достатній товщині дошки). Така схема зашивання стелі вимагає якісного виду дошки, дошка повинна бути шпунтована. Поверх дощок укладається паробар'єр, на паробар'єр стелиться або монтується утеплювач (у разі горищного простіру). У такій конструкції в якості утеплювача легко використовувати сучасні матеріали і дідівські засоби утеплення. Це стружкобетон, солома, глина, керамзитний легкий бетон та інші. Одним із самих практичних і дешевих утеплювачів вважається солома і глина, які доступні безкоштовно. Сучасні легкі матеріали - мінеральна вата і пінополістирол дозволяють робити несучу частину балок більш слабкою через менше навантаження. Експлуатувати такі стелі неможливо - при ходьбі по ним руйнується утеплювач. Підходять вони для одноповерхових дерев'яних лазень та зрубів будинків без горища.

особливості стелі по деревяних балках

  2. Стелі з дерева можуть бути підшивними по балках. При цьому підшивальні матеріали (вагонка) ДВП або ДСП можуть повністю або частково ховати з виду балки перекриття. При влаштуванні підшивної стелі спочатку монтуються балки, утворюючи каркас з певним кроком. На каркас зверху стеляться підлоги другого поверху. Знизу до балок монтується або вагонка, або обшивальна дошка. Вони служать декором і одночасно основою для укладання легких утеплювачів з мінвати або пінопласту. Цей утеплювач укладиваетсям між балками горища і стелі на шар пароізоляції (під горищем). У міжповерховому перекритті утеплювач відіграє скорше роль звукоізоляції стель, а не зігрівання.

  3. Стелі можуть частково закривати частину балок знизу. Тоді обшивка (вагонка або гіпсокартон) кріпляться до черепних брусків між балками. Утеплювач, який лежить на такий обшивці повинен бути легким.
   
  Близько димохідної труби укладають несгорючі заповнювачі або кам'яну вату (базальтову) і монтують з жерсті "сорочку" яка не дає стикатися стінам димоходу і дерев'яним частинам стелі.

   

   
  В особливих випадках, коли навантажувати балки перекриття немає сенсу - можна використовувати декоративні балки з поліуретану, які повторюють фактуру і колір зістарених балок перекриття, а насправді кріпляться до тонкої вагонки.
   

  Розрахунок поперечного перерізу прямокутних балок при відстанях між ними 0,6 м

  Двжина
  прольоту, м

  Загальне навантаження, кг/кв. м

  150

  250

  350

  450

  Висота балок при товщині, см

  5

  10

  15

  5

  10

  15

  5

  10

  15

  5

  10

  15

  2,5

  10

  -

  -

  12

  10

  -

  13

  11

  -

  15

  12

  -

  3

  12

  10

  -

  14

  11

  -

  16

  13

  -

  18

  14

  -

  3,5

  14

  11

  -

  16

  13

  -

  18

  15

  -

  -

  16

  -

  4

  16

  13

  -

  18

  15

  -

  -

  17

  15

  -

  18

  16

  4,5

  18

  14

  -

  -

  17

  15

  -

  -

  17

  -

  20

  18

  5

  -

  16

  16

  -

  19

  16

  -

  -

  18

  -

  23

  20

   

  (Якщо відстань між балками буде більше 80 см - до 1 метра, тоді розрахунки треба проводити так само, але отриману висоту балки помножити на Коеф = 1,2-1,3)

  Mis à jour (Lundi, 11 Mars 2013 13:10)

   
  Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

  Пошук по сайту