Компенсатори усадки зрубу

There are no translations available.

Компенсатор усадки дерев'яного будинку і зрубу баніМеталевий гвинтовий компенсатор усадки зрубу застосовується для плавного регулювання опорних дерев'яних вертикальних стовпів по висоті. Як правило, навантаження для таких стовпів становить значну частину конструкції дерев'яного зрубу. Особливо це актуально при регулюванні усадки дерев'яного зрубу змонтованого з щойно зрізаного будівельного лісу. Усадка в такому випадку протягом одного сезону може становити від 3 до 8%. За допомогою гвинтового компенсатора усадки (друга назва - домкрат) досягається рівномірне осаджування зрубу. Для цього періодично (не рідше одного разу на місяць) проводиться регулювання глибини компенсації усадки. Гвинтова різьба компенсаторів становить

Компенсатор усадки дерев'яного будинку і зрубу банів діаметрі 20мм або 24мм. Такий розмір диктується наявністю на ринку різьбових шпильок і високим навантаженням дерев'яної конструкції на вісь домкрата (компенсатора).

Регулювання усадки компенсаторами

На жаль, такі вироби серійно виробляються не скрізь і вкрай рідко. Тому легше для забезпечення одного будівництва виготовити такі компенсатори усадки самостійно вдавшись до допомоги зварника. Дя виготовлення використовуються металеві пластини - опори зі стороною 100мм, 120мм або 150мм в залежності від розміру клеєного бруса. Висота різьбової шпильки рідко перевищує 200мм. Пластини виготовляються з чорної сталі 4мм товщиною, на них наноситься захисне покриття не менше 50мкр шляхом гарячого або холодного цинкування, яке запобігає появі іржі. Для кріплення опорних пластин до бруса або конструкції в них просвердлюються отвори діаметром 6мм. Згодом компенсатор кріпиться за допомогою шурупів на нижній і верхній зпил з використанням цих отворів.

 

 

Кожен компенсатор-домкрат забезпечується гайкою і шайбою, якими безпосередньо регулюється висота усадки верхнього бруса. При високих навантаженнях конструкцій може використовуватися замість однієї гайки - дві. Така комбінація зменшує руйнівне навантаження на різьблення шпильки. Особливо це важливо при використанні "не нарізної різьби" а штампованної, міцність якої нижче.

Компенсатор усадки оциліндрованого бруса в зрубі

Також, для посилення та додаткового регулювання, до нижнього майданчику приварюється додаткова гайка. Такий прийом збільшує довжину зварного шва і міцність конструкції. Верхня частина різьбовий будівельної шпильки врізається в верхній зруб. Перед монтажем домкрата - компенсатора в брусі свердлом просверливается спеціальний отвір, в яке шпилька проходитиме у міру усадки зрубу.

Для збільшення терміну служби компенсаторів їх покривають фарбою в колір зрубу.

Необхідність періодичного регулювання усадки виникає в перші 2 роки експлуатації дерев'яних конструкцій. Іноді, залежно від умов експлуатації, особливо коли сезонність сильно відрізняється за погодними умовами, може виникнути необхідність сезонної незначного регулювання компенсаторів. Якщо упустити такий момент і не вивчити поведінку дерев'яної будівлі, то можуть з'явитися щілини в стінах конструкції, порушення обробки і т.д. Компенсатор усадки справляється добре з такими завданнями не тільки при будівництві будинків, але і при монтажі лазень, альтанок та інших виробів з профільованого бруса дерев'яних зрубів.

Про компенсатори усадки покрівлі читайте у статті Поради. Усадка стін зрубу

Mis à jour (Mardi, 04 Février 2014 11:48)

 
Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

Пошук по сайту